FAQ

Czym jest SWIN?

Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Natryskowych skupia w swoich szeregach osoby, którym zależy na prawidłowym rozwoju branży izolacji natryskowych. W większości są to przedstawiciele lub właściciele firm, które zajmują się wykonywaniem izolacji w tej technologii.

Co dla SWIN oznacza prawidłowy rozwój branży?

Chcemy skupić się głównie na jakości i uczciwości w branży izolacji natryskowych. Widzimy, że na tym polu jest sporo do zrobienia. W pierwszej kolejności będzie to więc edukacja i wskazywanie prawidłowych wzorców. Efektem tej troski są właśnie Certyfikaty SWIN, które przyznajemy firmom po przejściu procesu, podczas, którego sprawdzamy wiele ważnych obszarów działalności. Więcej o na temat certyfikatów przeczytają Państwo tutaj.

Kto może zostać członkiem stowarzyszenia?

Statut SWIN wyróżnia dwa rodzaje członkostwa: członek zwyczajny i członek wspierający. Członkiem zwyczajnym może być osoba fizyczna, która chce uczestniczyć w aktywnym rozwoju branży natryskowej. Członkiem wpierającym mogą być firmy, instytucje, szkoły, które deklarują konkretny, ustalony wkład finansowy, rzeczowy lub intelektualny. Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą działać społecznie dla dobra branży jak również dla dobra energooszczędnego budownictwa.

Jakie działania podejmuje SWIN?

W naszej opinii wszystko zaczyna się od wiedzy. To brak wiedzy jest źródłem największych problemów, następnie jest ignorancja. Chcemy edukować zarówno konsumentów jak i ludzi związanych z branżą. Chcemy wskazywać wzorce i chcemy żywo uczestniczyć w budowaniu świadomości społecznej na temat izolacji natryskowej. Podejmujemy więc różnorodne działania, które umożliwiają osiąganie takich celów. Z przyjemnością skorzystamy więc z zaproszeń do szkół i uczelni, odwiedzimy lub będziemy rozmawiać z firmami i inwestorami, którzy mają pytania czy problemy związane z izolacjami.