Spotkanie SWIN 2023 – relacja z wydarzenia

W dniu 27 i 28 października odbyło się pierwsze spotkanie branżowe organizowane przez Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Natryskowych, które było połączone z Walnym Zgromadzeniem naszej organizacji. Oprócz członków SWIN mieliśmy okazję gościć przedstawicieli innych firm wykonujących izolacje, a także przedstawicieli niektórych dostawców produktów dla tego sektora rynku. Patronem medialnym wydarzenia był miesięcznik IZOLACJE, którego przedstawiciele pojawili się na tym spotkaniu.

Poprzez to spotkanie udało się osiągnąć kilka celów. Bardzo ważnym elementem były szkolenia i prelekcje, których zadaniem jest podnosić wiedzę wykonawców i otwierać ich na nowe możliwości.

Kolejną sprawą jest integracja środowiska, której bardzo nam potrzeba. Chociaż jesteśmy dla siebie konkurencją to jednak często pomagamy sobie w różnych technicznych problemach i wszyscy wspólnie dbamy o jakość oferowanej usługi, czując niejako odpowiedzialność za branże natryskową w Polsce.

Cieszymy się również z faktu, że na naszym spotkaniu byli obecni przedstawiciele mediów związanych z branżą izolacji. Miesięcznika IZOLACJE nie trzeba zapewne nikomu przedstawiać. Na naszym spotkaniu była obecna Naczelna redaktor Monika Mucha, a także Redaktor Anna Białorucka. Ustaliliśmy, że SWIN będzie informował o inicjatywach, które podejmiemy w przyszłości i innych spotkaniach branżowych. Będziemy także mogli dostarczać merytoryczne artykuły związane z izolacją natryskową.

Chcemy również podziękować firmom, które wsparły finansowo to wydarzenie. Dziękujemy przede wszystkim firmie PURINOVA, która to jest w roku 2023 stałym sponsorem SWIN, a także tym firmom, które włączyły się w realizacje tego konkretnego spotkania: firmie Polychem Systems (organizator szkolenia z zakresu bezpieczeństwa), firmie SELENA i firmie ASTECO.

Szkolenia zakończyliśmy kolacją, która stała się również kontynuacją dyskusji, które rozpoczęły się podczas szkoleń. Mieliśmy okazję poznawać się jeszcze bardziej i nawiązywać nowe znajomości.

Na uwagę zasługuję również panel dyskusyjny, który miał miejsce w sobotni poranek. Po śniadaniu, w luźnej atmosferze, mieliśmy okazje porozmawiać na tematy, które nas dotykają w codziennej pracy. Takie rozmowy dają nam obraz tego co jest potrzebne naszej branży, w jakim kierunku powinniśmy działać, utwierdzają też nas w przekonaniu, że tego typu spotkania są potrzebne.