Akcja wymiany izolacji pod patronatem SWIN

Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Natryskowych (SWIN) powstało po to, aby promować technologię, ale również po to, aby dbać o jakość oferowanych usług. Przykład z Grudziądza jest najlepszym dowodem na to, że wprowadzenie przez SWIN certyfikatów jakości jest krokiem nie tylko dobrym, ale i koniecznym.

Rynek izolacji natryskowych cały czas się zmienia. Cały czas firmy kończą swoją działalność, ale też cały czas pojawiają się nowe – tak będzie pewnie jeszcze przez dość długi czas. Wykonywanie izolacji natryskowych wydaje się być dość łatwe, ale w rzeczywistości potrzebna jest wiedza, zaplecze techniczne i dość spore umiejętności, aby to wszystko połączyć w całość. Trzeba przyznać jedno – w wielu przypadkach czegoś może zabraknąć i wówczas pojawiają się mniejsze lub większe problemy.

Członkowie stowarzyszenia są aktywni na tym polu, aby dbać o dobre imię całej branży. Dobrym przykładem jest tutaj Piotr Krzyżanowski, który na jednej z grup branżowych zobaczył prośbę o pomoc od pewnej Pani. Jej problem polegał na tym, że wybrała firmę do wykonania izolacji pianką, która dość szybko wykonała całe zadanie, ale efekt niestety nie był zadawalający nawet dla laika. Zdjęcie tylko w niewielkim stopniu pokazuje skalę problemu. Oczywiście każdy może popełnić błąd, ale tutaj wydaję się, że nastąpiła pewna kumulacja błędów, a dodatkowo wykonawca uparcie twierdził, że nie ma sobie niczego do zarzucenia.

Piotr Krzyżanowski, który jest też wiceprezesem Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Natryskowych przedstawił problem na jednym z zebrań. Zaproponował, aby włączyć się w akcję, zebrać fundusze i wspólnymi siłami pomóc. W ten sposób kilka firm podjęło się wymiany izolacji a SWIN występowało tutaj jako patron. Jesteśmy jeszcze młodym stowarzyszeniem i nie mamy środków, aby finansować takie akcje, dlatego też wszystkie koszty pokryły firmy biorące udział w tych pracach.

Oprócz tego, że była to okazja aby pomóc, do tego aby pokazać jak ważny jest wybór firmy wykonującej izolacje to również był to czas dobrego spotkania ludzi zaangażowanych w prace z poliuretanami.

SWIN dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy tym projekcie: firma ARPI, ISS Izolacyjne Systemy Specjalne, PURtv (niedługo pojawi się materiał filmowy), Proximo Izolacje, IzolPoznań, PUR Ekspert, Tomczak – Izolacje.

Apelujemy jednocześnie do wszystkich członków SWIN oraz do innych wykonawców, aby reagować na tego typu sytuacje. Możecie pisać do nas. Postaramy się pomóc.